Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych - Drawsko

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
07 września 2020
BAJA POLAND NA POLIGONIE DRAWSKIM
5 września na terenie CSWL Drawsko odbył się kolejny etap najważniejszej imprezy sportu samochodowego w Polsce rajdu Wysoka Grzęda Baja Poland 2020.

Poligon w Drawsku Pomorskim okazał się w sobotę nieprawdopodobnym wyzwaniem. Ulewa, która przeszła nad bazą wojskową o poranku, a potem co i rusz padający deszcz sprawiły, że trasa z piaszczystej zmieniła się w błotnistą. Kałuże rozlały się w małe jeziora, a przejazd przez bród okazał się de facto przeprawą przez rzekę. Kluczowa była technika jazdy, umiejętne przejeżdżanie śliskich zakrętów,
a także unikanie zbędnego ryzyka. I to na dystansie aż 172,31 km, które trzeba było pokonać dwukrotnie. Po drawskim etapie liderem rajdu został Stephane Peterhansel jadący samochodem Mini All4Racing i dowiózł zwycięstwo już do końca imprezy.
Wysoka Grzęda Baja Poland od lat przyciąga zawodników z różnych części świata
i ścigających się różnorodnymi pojazdami. To nie tylko runda Pucharu Świata FIA, ale też jedna z eliminacji Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach Terenowych oraz czempionatów i pucharów z Polski i Czech w sporcie samochodowym i motocyklowym.
Rajdy Baja Poland od lat odbywają się na terenie poligonu drawskiego,
a organizatorzy imprezy każdorazowo mogą liczyć na wsparcie ze strony Dowództwa CSWL Drawsko.

Dołączona galeria zdjęć: BAJA POLAND NA POLIGONIE DRAWSKIM

Zobacz więcej w galerii: BAJA POLAND NA POLIGONIE DRAWSKIM
generuj pdf
go-up
Kontakt

Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych - Drawsko
Główna 1
78-513 Oleszno
tel. 261474000
fax. 261474120
cswldrawsko@ron.mil.pl

    
  • BIP