Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych - Drawsko

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
21 grudnia 2020
DZIEŃ PAMIĘCI O POLEGŁYCH I ZMARŁYCH W MISJACH I OPERACJACH WOJSKOWYCH POZA GRANICAMI PAŃSTWA
„9 lat temu w Afganistanie poległo 5 żołnierzy 20 Brygady Zmechanizowanej.

Dziś, w dniu Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych Poza Granicami Państwa wspominamy wszystkich, którzy stracili swoje życie na służbie poza granicami Ojczyzny. Cześć Ich Pamięci!” – napisał na Twetterze Minister Obrony Narodowej Mariusz BŁASZCZAK.

            Żołnierze, pracownicy RON Garnizonu Drawsko i Kombatanci Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Koło Drawsko Pomorskie również pamiętali
o tym dniu i jego Bohaterach. Spotykając się na Mszy Świętej w Kaplicy Garnizonowej w Olesznie upamiętnili pamięć poległych. Po uroczystej mszy spotkali się przy tablicy upamiętniającej najwyższą ofiarę, jaką czasami składają żołnierze, przelewając krew na krańcach świata. Delegacje zapaliły symboliczne znicze a Komendant Garnizonu Drawsko płk Marek GMURSKI podkreślił jak ważny i trudny to czas dla rodzin poległych, bo zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Zewsząd płyną radosne życzenia, rozbrzmiewają kolędy, a przy stole pozostaje puste miejsce. Dla rodzin nie jest ono tylko symbolem, przypomina o bolesnej stracie i pustce, której nie da się wypełnić. Dlatego to takie ważne, abyśmy o nich pamiętali.

generuj pdf
go-up
Kontakt

Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych - Drawsko
Główna 1
78-513 Oleszno
tel. 261474000
fax. 261474120
cswldrawsko@ron.mil.pl

    
  • BIP