BIP
Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko
Aktualności
ZAKOŃCZENIE ĆWICZENIA „RESOLUTE CASTLE 18”
28.08.2018
W poniedziałek 27 sierpnia na terenie

 Internatu Konotop odbyło się uroczyste zakończenie ćwiczenia inżynieryjnego pk.”RESOLUTE CASTLE 18”. W uroczystości udział wzięli żołnierze sił zbrojnych USA, na czele z Dowódcą 218 Brygady płk. Robem STILWELL, Dowódcą 107 Batalionu Inżynieryjnego mjr Jasonem ROLLING oraz Komendantem Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko płk. Markiem GMURSKIM.

       Ceremonia rozpoczęła się, od krótkiego opisu ćwiczenia oraz projektów, które zostały zrealizowane na poligonie drawskim. Następnie głos zabrał Komendant Centrum. W swoim wystąpieniu podziękował wszystkim żołnierzom za zaangażowanie i wkład wniesiony w rozwój i rozbudowę poligonu. Szczególne podziękowania skierował do pięciu żołnierzy amerykańskich, którzy w szczególny sposób wykazali się profesjonalizmem w realizacji swoich zadań służbowych.

       Kolejnym punktem uroczystości było wystąpienie mjr. ROLLINGA, który podkreślił doskonałą współpracę z żołnierzami polskimi oraz brytyjskimi, którzy również brali udział w ćwiczeniu.

      Ostatnim punktem uroczystości był objazd inwestycji, które zostały zrealizowane w ramach ćwiczenia.

      ”RESOLUTE CASTLE ” jest programem treningowym dla armii amerykańskiej i inżynierów NATO. Celem jest zbudowanie i wzmocnienie ośrodków szkoleniowych w Polsce i Rumunii oraz pomoc w osiągnięciu interoperacyjności również poprzez realizację innowacyjnych rozwiązań we wspólnych problemach inżynieryjnych. W ramach ćwiczenia na poligonie drawskim wybudowano miejsca nawracania dla pojazdów gąsienicowych, cel ruchomy o długości 350m, punkt tankowania i uzbrajania śmigłowców, rozstawiono agregaty prądotwórcze oraz rozpoczęto budowę obozowiska na 1200 osób.

tekst: p. Grzegorz SKURCZYŃSKI

zdjęcia: st.chor. Marcin CZERWIŃSKI

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych